Drukuj stronę

PAIWG Team

Barbara Kamińska-Szuba
Barbara Kamińska-Szuba
mgr Barbara Kamińska-Szuba

Założycielka i Prezes Zarządu PAIWG od 2010 roku. Akredytowany Doradca Eksportowy przy Austriackiej Izbie Gospodarczej. Doradza polskim, austriackim i międzynarodowym przedsiębiorstwom w zakresie sprzedaży eksportowej i  internacjonalizacji. Studiowała prawo gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. Absolwentka Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie na kierunkach: Administrowanie Firmą i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych w specjalności Personal & Business Coaching. Pracowała dla międzynarodowych firm m. in. z branży bankowej, odzieżowej, spożywczej, chemicznej, meblowej, budowlanej oraz doradczej, gdzie zdobyła menedżerskie doświadczenie. Absolwentka licznych szkoleń i treningów z zakresu prowadzenia i rozwoju biznesu, marketingu, sprzedaży oraz kompetencji menedżerskich. Ponadto dysponuje kwalifikacjami z zakresu pozyskiwania dotacji z funduszy Unii Europejskiej oraz organizacji udziału firmy na międzynarodowych targach. Od 2009 roku prowadzi własną działalność gospodarczą. Komunikuje się w języku polskim, niemieckim i angielskim. Zainteresowania: psychologia, teatr, muzyka oraz podróże.

Markus Schnabel
Markus Schnabel

mgr Markus Schnabel

Senior Consultant.
Po maturze w  liceum o specjalizacji ochrona środowiska i ekonomia pracował przez 5 lat w branży szklarskiej, gdzie nawiązał pierwsze kontakty z Polską. Ukończył studia slawistyczne (kierunek język polski) na Uniwersytecie Wiedeńskim, z czego dwa lata spędził na stypendiach w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada, dzięki licznym pobytom i praktykom w kraju i za granicą, rozwiniętą kompetencję interkulturową oraz długoletnie doświadczenie jako menedżer eksportu i projektu w austriackich i międzynarodowych spółkach (m.in. w branżach: szklarskiej, odnawialnych źródeł energii, gospodarki wodnej, oświetleniowej, wydawniczej). Komunikuje się w języku niemieckim, polskim i angielskim. Zainteresowania: literatura i kultura (zwłaszcza polska), sport, podróże.   

 

Michał Szuba
Michał Szuba

mgr Michał Szuba

Założyciel i Członek Zarządu PAIWG.

Absolwent Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomicznego ze specjalizacjami: Międzynarodowe Finanse oraz Management w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach programu JOSZEF studiował także na Uniwersytecie Ekonomicznym w Kijowie. Ukończył studia uzupełniające „Master Class Central and Eastern Europe” w Centrum Kompetencyjnym ds. Europy Środkowo-Wschodniej i Rynków Wschodzących w Wiedniu. Odbył szereg szkoleń z zakresu zarządzania i finansów. Do swoich zainteresowań zalicza sprawy polityczne i ekonomiczne związane z regionem CEE, zagadnienia związane z transakcjami przejęć przedsiębiorstw, z dotacjami UE oraz funkcjonowaniem Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Doświadczenie zawodowe zdobył w międzynarodowych firmach z branży farmaceutycznej, medical device, transportowej, doradczej oraz produkcji opakowań. Jako konsultant firmy doradczej z obszaru finansowania, dotacji, M&A oraz internacjonalizacji, uczestniczył w wielu projektach ekspansji austriackich firm na rynki CEE. Komunikuje się w języku polskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim. Zainteresowania: podróże, dobra książka i bieganie.

EUR PLN CHARTS