Drukuj stronę

Synektik nabył na wyłączność radiofarmaceutyki za 2,7 mln euro od austriackiej firmy Iason GmbH

Synektik sfinalizował zakup czterech radiofarmaceutyków od austriackiej firmy Iason GmbH, stając się tym samym ich wyłącznym, dożywotnim właścicielem na teranie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi. Ponadto Grupa Synektik ma prawo wytwarzać i dostarczać w/w radiofarmaceutyki na terytorium Czech i Słowacji. Kwota umowy opiewa na ponad 2,7 mln euro, podała spółka.

"Dzięki umowie z Iason GmbH dysponujemy własnymi radioznacznikami. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która z sukcesem podjęła takie działania. Pozyskanie tych preparatów na wyłączność to (...) ogromny motor napędowy do dalszego rozwoju Synektik SA w Polsce i na rynku europejskim. Staliśmy się posiadaczami własnego know-how i tym samym możemy rozwijać te produkty w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym, produkować we własnych zakładach oraz udzielać sublicencji na ich wytwarzanie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nie tylko obniża koszty własne prowadzonej działalności, a tym samym zwiększa rentowność spółki, ale również umożliwia ekspansję na wschód Europy, gdzie są ogromne potrzeby w zakresie rozwoju diagnostyki obrazowej" - powiedział prezes Cezary Kozanecki, cytowany w komunikacie.

Synektik zakupił cztery radiofarmaceutyki: EFDEGE®, IASOflu®, IASOdopa® i IASOcholine® (Pcolina). Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania i dotyczy pełnego know-how, technologii, dossier rejestracyjnych i wszelkich praw umożliwiających spółce wytwarzanie, sprzedaż, udzielanie licencji oraz rozwijanie preparatów na terytorium Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi, podano również.


EUR PLN CHARTS