Drukuj stronę

Polski start-up Michała Sołowowa inwestuje 20 mln EUR w Austrii!

Polska firma planuje otworzenie centrum badań i rozwoju w Centrum Technologicznym Neutal. Docelowo ma znaleźć tam zatrudnienie nawet do 100 specjalistów. Firma planuje współpracę z okolicznymi uczelniami oraz firmami. Partnerem dystybucyjnym w Austrii jest firma Prirevo GmbH, a do klientów należą tak znaczące firmy jak MAGNA czy NOVOMATIC.
Od 2014 firma 3DGence produkuje i sprzedaje drukarkę 3DGence ONE zaprojektowaną przez jednego z trzech założycieli spółki: dr. Romana Foltyna i udoskonaloną przez pracujących w 3DGence naukowców z Politechniki Śląskiej. Od 2015 roku, inwestorem strategicznym spółki jest Michał Sołowow, który w 2016 roku przejął jej większościowy pakiet. Współpracując blisko z klientami i korzystając z doświadczenia inwestora, firma udoskonaliła drukarkę 3DGence ONE, która swój ostateczny kształt uzyskała na początku 2016 roku.
W roku 2016 do zespołu dołączył nowy Prezes Zarządu – Andrzej Kukuła. Zakończono również pracę nad drukarką 3DGence INDUSTRY skierowaną dla przemysłu. 3DGence w roku 2017 stało się częścią MSG (Michal Sołowow Group). Całkowite przejęcie spółki pozwoliło firmie na dynamiczną ekspansję na rynkach międzynarodowych, wdrożenie nowej linii produktów, zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozpoczęcie prac badawczych nad urządzeniami w innych technologiach druku 3D.

EUR PLN CHARTS