Drukuj stronę

Inwestycja austriackiej Grupy EGGER w Biskupcu

W związku z dynamicznym rozwojem Grupa EGGER zdecydowała się na budowę pierwszej fabryki w Polsce. Inwestycja została zlokalizowana w województwie warmińsko-mazurskim w miejscowości Biskupiec. Zakład przyniesie regionowi 400 bezpośrednich nowych miejsc pracy i 600 pośrednich, stworzonych przez partnerów biznesowych oraz lokalne małe i średnie przedsiębiorstwa. Biskupiec będzie kluczowym zakładem dla EGGER w tej części Europy, wyposażonym w najlepsze dostępne technologie. W fabryce produkowane będą głównie płyty wiórowe przeznaczone na rynek meblarski.

EGGER jest stale rozwijającą się, globalną firmą rodzinną z branży płyt drewnopochodnych. Firma jest dostawcą pełnego asortymentu produktów dla przemysłu meblarskiego i wyposażenia wnętrz, produktów budowlanych oraz podłóg laminowanych. Założony przez Fritza Eggera seniora w 1961 roku, EGGER posiada dzisiaj 18 zakładów głównie w 7 krajach Europy i zatrudnia około 8 145 pracowników. Po 55 latach działalności, EGGER pozostaje firmą rodzinną, należącą do braci: Michaela oraz Fritza Eggerów, synów Fritza Eggera seniora. Właściciele pomagają określić strategiczne kierunki rozwoju.

Bieżąca działalność biznesowa firmy prowadzona jest przez Zarząd Grupy EGGER, do którego należą Thomas Leissing, Ulrich Bühler oraz Walter Schiegl. W roku finansowym 2016/17 sprzedaż produktów EGGER wyniosła 2,38 miliarda euro. Firma zanotowała wzrost sprzedaży, a EBITDA wzrosła o 4% do 363,7 milionów euro. W roku 2016/2017 zanotowano wzrost wszystkich kluczowych wskaźników. EGGER osiągnął również najwyższy w historii spółki poziom obrotów opisujących całkowitą wartość sprzedaży produktów i usług firmy. EGGER oferuje innowacyjne produkty i wysokie standardy jakości w Europie i na całym świecie. Misja firmy to „Więcej z drewna”. EGGER wierzy, że drewno powinno być traktowane z szacunkiem. Zrównoważone prowadzenie działalności gospodarczej jest codzienną praktyką EGGER.


EUR PLN CHARTS