Drukuj stronę

Plaże w centrum Wiednia

Bar Plażowy Hermann
W mieście, a jednak na plaży… Piasek w centrum miasta, nowy „Central Garden” oraz wyjątkowe wydarzenia – Sand in the City wprowadza do naddunajskiej metropolii prawdziwie urlopową atmosferę.

Drobny piasek i palmy, możliwości uprawiania różnego rodzaju sportów, show fajerwerków i wieczory taneczne – to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez plażę w centrum Wiednia. W kompleksie spa&wellness czekają baseny whirpool, basen pływacki oraz oferta masażu. Liczne leżaki, 12 barów plażowych oraz gęste ogrodzenie sprawią, że poczujemy się jakbyśmy przebywali w oazie. Sand in the City działać będzie do 7 września.

Również promenady nad Kanałem Dunajskim na Starówce zmienią się latem w miejskie plaże z barami, kawiarniami i restauracjami, leżakami i możliwością kąpieli. O kąpiel zatroszczy się specjalny statek kąpielowy, z pokładu którego spojrzy się Wiedeń z zupełnie innej perspektywy. Ten przebudowany statek towarowy o długości 76 m i szerokości 11 m kusi różnymi basenami i pokładem do opalania się, gastronomią i eventami.

Kilka kroków dalej, przy Uranii znajduje się Bar Plażowy Hermann, który podczas ostatnich lat stał się ważną scena i miejscem spotkań. Wystrój tego baru na wolnym powietrzu łączy w sobie elementy futurystyczne oraz drewniane i zapewnia wspaniałą plażową atmosferę i bajeczny widok na wiedeńską Starówkę. Vis-a-vis baru Hermann po drugiej stronie Kanału Dunajskiego znajduje się otwarte od 31 maja interesujące miejsce dla dzieci i dorosłych: Central Garden. Znajdziemy tu różne możliwości rozrywek kulturalnych, sportowych, artystycznych. Teren o powierzchni 200 m2, taras słoneczny z leżakami oraz oferta gastronomiczna to wspaniały pomysł na spędzanie czasu latem.


EUR PLN CHARTS