Drukuj stronę

3Services Factory S.A.

3Services Factory S.A.
3Services Factory S.A.
Adres: ul. Gospodarcza 12, 40-432 Katowice
tel.: +48 32 338 24 00
fax: +48 32 338 24 01
 
O Firmie:
 
3Services Factory S.A. to Centrum Przetwarzania Danych zlokalizowane w Katowicach i Bytomiu, w centrum komunikacyjnym Polski - w pobliżu autostrad A4 i A1. Obecnie Centrum dysponuje pierwszym obiektem o powierzchni 800 m² w Katowicach. Świadczy usługi kolokacji. Do końca 2013 roku do dyspozycji klientów zostanie oddane łącznie ok. 4000 m² powierzchni w tym centrum zapasowe w Bytomiu. Inwestycja jest wspólnym projektem operatora telekomunikacyjnego TKP S.A. oraz  międzynarodowego koncernu PCC SE z siedzibą w Duisburgu.

 

Oferowane usługi:
 
Własne Data Center
Usługa udostępnienia wyodrębnionego i niezależnego modułu bez konieczności inwestowania środków własnych w budowę Ośrodka Przetwarzania Danych. Moduł zostanie dostosowany do państwa potrzeb i wyposażony w dedykowane systemy, między innymi agregat prądotwórczy, sekcje UPS’ów, systemy klimatyzacji, systemy monitoringu i inne. Moduł jest odseparowany od reszty Data Center, gwarantując bezpieczeństwo i poufność danych. Na życzenie moduł może być obsługiwany przez dedykowany zespół lub jedynie pracowników naszego klienta
Kolokacja
Usługa świadczona w klasie Tier III ANSI TIA-942 na źródła zasilania w systemie N+1, instalacje klimatyzacyjne w systemie N+1 oraz system podtrzymania zasilania UPS w systemie 2N, pozostałe parametry świadczone w klasie Tier II. W ramach usługi udostępniamy miejsce na instalację szafy 42U lub udostępniamy nasze szafy IT i zapewniamy wszystkie niezbędne systemy Data Center gwarantujące niezawodne działanie systemów IT.
Platform as a Service
Usługa obejmuje:
 • udostępnienie systemu operacyjnego i bazy danych,
 • hostingu dedykowanej lub współdzielonej platformy sprzętowej,
 • kolokację
 • dostarczenie internetu i transmisji danych.
 • zapewnienie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i sieci LAN L2/L3

 

Cloud Computing
Zapewniamy udostępnienie mocy obliczeniowej oraz przestrzeń składowania danych w oparciu o:
 • serwery dedykowane w architekturze x64, x86 oraz procesory Intel,
 • macierze dyskowe,
 • biblioteki taśmowe LTO 5,
 • środowisko SAN,
 • lub środowisko zwirtualizowane wykorzystujące rozwiązania VMware.
Klaster 42U - Disaster  Recovery Cluster
Usługa gwarantuje najwyższy  poziom bezpieczeństwa dla systemów IT dzięki zdublowaniu ośrodka Data Center. W ramach usługi oferujemy miejsce na instalację szaf 42U w dwóch centrach przetwarzania danych w Katowicach oraz Bytomiu, oddalonych od siebie w linii prostej o 15km i 30 km. Oba ośrodki będą spełniać wymogi ANSI TIA-942 Tier III. Gwarantujemy  dostępność systemów Data Center na poziomie 99,999%.

Disaster Recovery  Office
Zapasowe biuro – usługa umożliwiająca Klientowi kontynuowanie działalności operacyjnej w wypadku katastrof i zdarzeń losowych. 3SF na okres trwania kataklizmu udostępnia wyposażone według wytycznych Klienta biura oraz udostępnia Data Center do celów przeniesienia eksploatacji systemów IT. Posiadanie Office Disaster Recovery jest jednym z niezbędnych elementów, który musi być spełniony w Business Continuity Plan.

Dostęp do węzłów operatorów telekomunikacyjnych
W ramach 3SF Data Center udostępniamy dostęp do węzłów największych operatorów telekomunikacyjnych w tym polaczenia z operatorami TIER I

Sieć LAN
W ramach ośrodka Data Center udostępniamy przełączniki L2/L3 lub pojedyncze porty odseparowane od innych Klientów z wykorzystaniem VLAN.

Łącza WAN
Usługa gwarantuje zestawienie dedykowanego łącza z naszego ośrodka do siedziby Klienta o wymaganych parametrach i technologii. 

Monitoring
Usługa gwarantuje Klientom ciągły, zdalny nadzór nad bezpieczeństwem swoich systemów IT. Wszystkie systemy i parametry Data Center będą monitorowane przez nasze Centrum Obsługi Data Center przez 24 godziny na dobę. Dane będą gromadzone i przechowywane w trybie ciągłym.

Zdalne ręce
Usługa uruchamiana w przypadku braku możliwości połączenia się on-line Klienta ze swoimi systemami informatycznymi zaalokowanymi w Data Center. Usługa umożliwia naszym Klientom wykonanie zdalnych, prostych prac przy wykorzystaniu inżynierów 3SF w oparciu o zdalne wytyczne lub procedury przygotowane wspólnie z Klientem. Usługa świadczona w trybie 24/7.
 
 
Poszukujemy:
 • Klientów / odbiorców końcowych
 • Dystrybutorów usług Cloud Computingu
 
 

 


EUR PLN CHARTS